Forum Forum Leśnika Strona Główna


Forum Leśnika
Łowiectwo - Myślistwo - Polowania - Materiały szkoleniowe do PZł - Prawo PZł - Kultura i tradycja łowiecka
Odpowiedz do tematu
Wszystko o stażu w kole łowieckim.
Lesnik
Leśnik
Leśnik


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 414
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Jak wyżej. W tym temacie wymieniamy wszelkie doświadczenia ze stażami do kół łowieckich. Od jakiego wieku można przystąpić na staż. Jakie obowiązki czekają podczas stażu. Jakie są koszta tego, oraz inne trudności i pytania co do stażu. Pytajcie, a my chętnie odpowiemy. Darz Bór - Leśnik


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
rob14444
ŁOWCZY POLSKI
ŁOWCZY POLSKI


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1176
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań(pyrlandia-->KKS)

Witam wszystkich
No to powiem
Stażystą można być od 16 roku życia.(jednak lepiej od 17).Do egzaminu łowieckiego, można przystąpić po przepracowanym min 1 roku.(czyli po skończeniu 18 lat).Po pozwolenie na broń, można ubiegać się po zdaniu egzaminu.
W naszym kole obowiązkami stażysty są: stawianie ambon i ich modernizacja, budowanie i modernizacja paśników, dokarmianie podczas zimy, chodzenie w nagance(nieodpłatne oczywiście),modernizacja kwatery, stawianie się na pracach wiosennych. Za wstąpienie do koła(po zdaniu egzaminu)trzeba wpłacić 6000zł.Wiem,że to drogo, ale nic nie można na to poradzić.
Rob 14444


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
szuszlik



Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Witam. Mam następujące pytania. Chcę odbyć staż i w tym celu złożyłem do koła, w którego obwodzie mieszkam, stosowne podanie już rok temu. Do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Po przeczytaniu statusu PZł niestety nie dowiedziałem się konkretów które mnie w tym zakresie interesowały, a mianowicie ile czasu trwać może przyjmowanie nowych kandydatówQuestion Czy zarząd koła ma obowiązek czy tylko dobrą wolę przyjąć nowego stażystęQuestion Kiedy to się odbywa? Czy jest to określone konkretnym terminem? Czy to odbywa się raz do roku? Czy powinienem być poinformowany odpowiednim pismem o decyzji zarządu w mojej sprawie? Bardzo proszę o odpowiedź.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Hubertus
Pisze poprawnie
Pisze poprawnie


Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Muszyna (KŁ Jaworzyna!)

Nawet jesli decyzja zarządu koła była negatywna, tj. odrzucająca Twoją kandydature, powinieneś być poinformowany o takowej decyzji... Jeśli Twoje pismo rozpatrzone byłoby pozytywnie koło jest zobowiązane przesłać odpowiedni "druczek" z Twoimi danymi, do zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, odpowiedniego dla Twego miejsca zamieszkania. Następnie, (teoretycznie, gdy juz zostałeś zgłoszony) otrzymujesz pismo od w.w zarządu zawierające formularz którą należy wypełnić swymi danymi osobowymi i odesłać w terminie do 7'miu dni bezpośredno do zarządu okręgowego. Wtedy dopiero zostajesz zarejestrowany jako stażysta odbywający staż w Kole Łowieckim (Ośrodku Hodowli Zwierzyny). Skoro nie otrzymałeś żadnego pisma z zarządu okręgowego, smiem domniemywać, iż nie zostałeś tam zgłoszony... tzn. nie zostałeś "zaakceptowany" przez zarząd Koła Łowieckiego.
Pozdrawiam Hubert.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
rob14444
ŁOWCZY POLSKI
ŁOWCZY POLSKI


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 1176
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań(pyrlandia-->KKS)

Jeszcze raz powtażam, koło nie musi nikogo przyjmować, to ich sprawa. Mogą mieć "nadmiar" myśliwych w kole i pewnie im to nieodpowiada. Jeśli nie masz tam znajomości to daj sobie spokój i poszukaj innego koła. Najlepiej zaczni polować jako niezrzeszony i w tym czasie szukaj koła. Z pewnością po czasie ktoś Cie przyjmie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zan
Pisze poprawnie
Pisze poprawnie


Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 130
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Mam takie pytanie:
Czy istnieje możliwość zmniejszenia wpisowego do koła o 50 % jeżeli jestem jeszcze uczniem?QuestionQuestionQuestionQuestionQuestionQuestion (słyszałem że coś takiego jest możliwe)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Hubertus
Pisze poprawnie
Pisze poprawnie


Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 128
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Muszyna (KŁ Jaworzyna!)

Tez słyszałem o jakichś ulgach... ale czy 50%Question


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Rzecznik Prasowy
Kniaź
Kniaź


Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Stażysta- ZO Bydgoszcz

Witam
Nie ma zadnej mozliwsoci zmniejszenia wpisowego. 50% znizki jest na skladke rocnzą do PZL i tylko na nią.
Leśnik- jak mozesz odpowiedziec na wszytkei pytania skoro jeszcze ejstes za mlody aby stazowac?QuestionQuestionQuestion
Wiec nie masz doswiadczenia.
Rada dla Wszystkich- podanie wysylajcie poleconym, zeby byl jakis kwitek w rekach.
Wtedy sekretarz poczuje sie zobligownay do odpowiedzi. Zwykly list? Nie bedzie mu sie chcialo to wyjdzie z zalozenia "list do kola nie doszedl" i już.
pozdrawiam
filip


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Lesnik
Leśnik
Leśnik


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 414
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Pytajcie, a my chętnie odpowiemy.

Rzecznik Prasowy, coś Ty taki czepialski? My czyli forumowicze, względnie sami Moderatorzy. Mniejsza o mnie, ale jak będziesz się wszystkiego czepiał to stworzysz atmosferę żywcem wziętą z kniei.pl, na co nie pozwolę. Szanuję ludzi z wiedzą takich jak Ty, i niech tak pozostanie. Pozdrawiam. ;)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Rzecznik Prasowy
Kniaź
Kniaź


Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Stażysta- ZO Bydgoszcz

Jeszcze jedna rzecz- Szanowny Rob'ie- kwota 6.000zł obecnie jest NIEMOZLIWA DO ZAISTNIENIA, gdyż jest niezgodna z nowym statutemPZŁSmile
Nie będę sie wymądrzał- sprawdź sobie w statucie to przy okazji nie zapomnisz tego w przyszlosci ( sam jak nie sprawdze to czesto zapominam, stad ta rada)
pozdrawiam
filip
ps. Leśniku- jak Ci na imie, skoro mamy sie po imieniu do siebie zwracac:)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Lesnik
Leśnik
Leśnik


Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 414
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Jak Bydgoszczan do „Bydgoszczaka”Question Michał, ale do tego syfu nie przyznaje się. Co więcej niedługo stąd wybywam w Bory Tucholskie, więc Leśnik niech pozostanie Rzeczniku Prasowy Smile Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
stażysta
jakm



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Witam wszystkich.
Jestem stażystą od lipca i dużo na ten temat czytałem. Mam w swoim kole opiekuna, który ma nade mną pieczę. Wiem , że PZŁ zmienił zasady stażowania i różni się on taraz od tego co wyprawiało się ze stazystami kiedyś. Stażysta może wykonywac różne prace , ale na wykonanie czegokolwiek musi dostać materiał i pomoc. Nie wolno mu nakazać płacenia za cokolwiek i wysługiwać się nim jak wyrobnikiem. Stażysta uczestniczy w polowaniach i innych zajęciach pod okiem opiekuna. Nie można go tylko posyłac do lasu jako naganka bo to nie zgodne z nowym prawem. Oczywiście musi poznać co to słowo oznacza i sam przelecieć się po kilku zagajnikach, ale to nie może być normą. Polecam nowe zarządzenia PZŁ bo to dobra lektura dla każdego.
"Wykorzystywanie stażysty do ciężkich prac i pobieranie opłat za materiał do budowy urządzeń leśnych jest przestępstwem..."
Każde koło , które chce mieć nagankę musi mieć na to odłożone pieniądze.
Pozdrawiam serdecznie.
Dużo ciekawych informacji dotyczących stażu jest w ŁOWCU.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
pati12355
Drwal
Drwal


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Witam polecam wszystkim wspaniały film znajdujący się na allegro pod hasłem"polowanie_w_afryce_myślistwo" Naprawdę niska cena ,warto go zobaczyć:)Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
szwadron5



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

W obecnym sezonie myśliwskim trochę podróżowałem i zasłyszałem co nieco ,A mianowicie do końca nie jest tak jak przewiduje statut pzł . NAWET u Janickiego znalazłem ogłoszenie o tym że chętnie przyjmą na staż i podano cenę 1000zł w Lublinie 1500zł za staż a wpisowe też różne w Białymstoku 8000tyś ,Lublin trzy x średnia na wschodzie polski ale już rekord to jest Zamość 10000tyś za przyjęcie do koła .Takie występki to nic innego jak pominięcie obowiązujących przepisów. BO to wszystko jako DAROWIZNA na rzecz koła ale bez niej ani rusz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
aga



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Czy ktoś tu w ogóle żyje na tym forum?QuestionQuestion Smile
Chciałabym się w końcu dowiedzieć czy stażysta ma obowiązek uczestniczenia w obradach Walnego Zgromadzenia? Powtarzam się no ale cóż... :]
Darz bór.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
morxus



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Musi uczestniczyć oczywiście bez prawa głosu ale ma za zadanie przysłuchiwać się dyskusji. tak przynajmniej jest w moim kole


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wszystko o stażu w kole łowieckim.
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu